-
چاپیار

مصاحبه با آقای پویامنش مدیرعامل تابلوسازی پویا با 15 سال سابقه کار

میتوانید مصاحبه را دانلود و گوش دهید.

چاپیار: آقای پویا منش یکی از مشتریان گروه نرم افزاری چاپیار هستند. آقای پویا منش لطفا حوزه کاری خودتون رو معرفی کنید و بفرمایید چند سال است در این حوزه مشغول به فعالیت هستید و چه مدت از نرم افزار چاپیار استفاده می‌کنید.

آقای پویامنش: به نام خدا اول از همه سلام عرض میکنم خدمت شما. تقریبا میشه گفت که اوایل سال ۸۰ کارمون رو در زمینه تبلیغات و چاپ با هدایای تبلیغاتی گرفته تا چاپ‌های کاغذی، کارتن، بسته‌بندی شروع کردیم.از سال ۹۲ به این طرف وارد حوزه تابلوسازی شدیم و انواع تابلوهای تبلیغاتی رو هم به مجموعه خود اضافه کردیم.
چاپیار: آقای پویامنش در ارتباط با استفاده خودتون از نرم افزار چاپیار نفرمودید، لطفا در ارتباط با حوزه‌هایی از نرم‌افزار چاپیار که از آنها راضی بودید بفرمایید و آیا قبل از نرم‌افزار چاپیار از نرم‌افزار دیگری هم استفاده می‌کردید؟ تفاوت ما با نرم‌افزارهای دیگه در چه زمینه‌هایی هست؟
پویامنش: ما سال ۸۸ کارمون رو از دستی به نرم‌افزاری تبدیل کردیم، هم حسابداری و هم امور مشتریان.اولین نرم‌افزاری که با اون کار کردیم نرم‌افزار نفیس بود که یک شرکت در مشهد این نرم‌افزار رو نوشته بود. نرم‌افزار دارای پشتیبانی خوبی بود اما کارایی‌هایی که ما از آن انتظار داشتیم رو نداشت. یعنی اونجوری که ما دلمون می خواست کار رو نمی‌تونستیم ذخیره کنیم و یه مقدار بسته بود و بیشتر نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی بود، تقریبا سال ۸۸ این نرم‌افزار رو خریدیم اما سال ۹۰ نرم‌افزار هلو نسخه فروشگاهی پیشرفته رو خریداری کردیم و با شرکتشون وارد مذاکره شدیم که نرم‌افزار رو برای کار چاپی ارتقا بدهند. مبلغ خیلی بالایی پشنهاد کردند. مبلغ یک و نیم میلیون برای نوشتن نرم‌افزار پیشنهاد دادند. تا سال ۹۲ و ۹۳ که نرم‌افزار هلو رو هم جمع کردیم و شروع کردیم دوباره دستی کار کردن. پارسال بود که یکی از دوستان ما در چاپخانه محراب ارمیا، نرم‌افزاری که خودشون با اون کار می کردن رو به ما پیشنهاد کردن. و بعد از جستجو در اینترنت با شما آشنا شدیم. که در آخر نمایشگاه چاپ و تبلیغاتی که در فصل تابستان همین امسال بود از شما خریداری کردیم. الان اگرچه زمان ثبت فاکتور یه مقدار طول میکشه چون باید اطلاعات مشتری رو ثبت بکنیم، اما میدونیم که بعدش خیالمون راحته و بهتر از کاغذی نوشتنه. الان جوری شدیم که اگر توی نرم‌افزار ثبت نکنیم دیگه اون کار از حافظمون میره. بعضی وقت‌ها همکارم کاری رو بدون فاکتور ثبت می‌کنه و میگه کار انجام نشده و خلاصه دلیلش این بود که توی نرم‌افزار ثبت نشده. یعنی مثل یک سررسید روزانه کارهام رو می‌بینم، حتی ما مراحلی رو که بصورت پیش‌فرض توی نرم‌افزار نبود رو به اون اضافه کردیم. مثل ساخت مهر. حتی الان بازدید رو هم ثبت می کنیم. یعنی وقتی برای بازدید ار تابلوی تبلیغاتی مشتری جهت قیمت‌دهی میریم حتی اون رو هم ثبت می‌کنیم. مثلا مدیریت مراحل رو به این صورت ثبت کردیم که اول از همه بازدید، بعد اعلام نتیجه و بعد منتظر دستور مشتری می‌مونیم. این یک قابلیتی هست که توی نرم‌افزار هلو یا نفیس و خیلی نرم‌افزارهای دیگه دست ما باز نیست توی تعریف مراحل. اما اینجا یکی از خوبیهایی که وجود داره اینه که من مرحله کاری رو می‌بینم (این خیلی کمک می‌کنه)، یکی دیگه اینکه من یک تابلو یا سفارش چاپی رو وقتی چاپ میکنم باید یک قسمت از پول رو به طراح بدم یک قسمت رو باید به کسی بدم که چاپ کرده کار رو، یک  قسمت هم هزینه پیک، و شاید کسی که پرفراژ کرده کار رو یا مثلا سرچسب زدن. یه جا ۱۰ تومن یه جا ۲۰ تومن، یه جا ۵۰ تومن. دوست دارم همه اینا رو به صورت تفکیک شده داشته باشم. این کار رو توی نرم‌افزار چاپیار، یک قسمتش رو از طریق واسطه انجام میدم، یک قسمت خدمات ثبت میشه، یا حتی اینجوری بگم به شما که من بعضی وقتها تابلویی رو میخوام برم نصب کنم، این تابلو پاور داشته، روکش داشته، حروف داشته، هزینه جنس به اون خورده، دو نفر رو هم بردم با خودم که به من کمک کردن نصب کردن... به راحتی همه اینها رو با یه فاکتور ثبت می‌کنم. 
چاپیار: خیلی ممنونم. آقای پویا منش شما به همکارهای خودتون که بیشتر تو زمینه تابلوسازی هستند چقدر توصیه می‌کنید که نرم‌افزار رو تهیه کنن که مشکلاتی که دارن حل بشه؟
آقای پویامنش: حقیقتا هر نرم‌افزار خوبی، یا هر چیز خوبی که خودم می‌بینم، حالا نه حتما تو حوزه نرم‌افزار، بعضی اوقات حتی یه محصول خوبی که به غیر از کار خودم می‌بینم دوست دارم به بقیه بگم، یعنی تبلیغات رو قبول دارم. از یه شهری هم خوشم بیاد میام تعریف می‌کنم. این نرم افزار رو خیلی جاها گفتم، قیمتشم به نظر من واقعا قیمت خوبیه به نسبت نرم‌افزارهای دیگه و کارایی وبهره‌وری که داره. متاسفانه ماها یه مقدار باور نمیکنیم اون چیزایی که نیازمون هست رو باید خریداری کنیم. من خودم ۱۲ سال هست تو زمینه چاپ و تبلیغات دارم فعالیت میکنم و ۳ سال هم هست که کار تابلو میکنم. الان فهمیدم که یه ابزار خوب کارم رو راه میندازه. یه سیم چین خوب داشته باشم با یه سیم چین معمولی خیلی فرق داره، یه نردبان خوب داشته باشم با یه نردبان معمولی خیلی فرق می‌کنه. این نرم‌افزار هم همینطور هست. اما طرف نه، به خاطر اینکه فقط هزینه رو می‌بینه. الان من حقیقتا این سامانه پیامک از طریق سیمکارت رو می‌خواستم خریداری نکنم و خودم دستی ارسال کنم پیامک رو، اما بعدش اومدم دیدم که تو نرم‌افزار چاپیار می‌تونم گروه‌بندی کنم مشتری‌های خودم رو. مثلا مشتریانی که تو کار تابلو هستن رو پیامک تابلو بفرستم، اون مشتریهایی که تو کار مهر هستن رو پیامک تبلیغاتی مهرسازی بفرستم و سر همین قضیه بود که الان اومدم که اصافه بر این، سامانه پیامک رو هم از چاپیار خرید بکنم.
چاپیار: خیلی ممنونم از شما. اگر صحبت آخری هست در خدمت شما هستم.
آقای پویا منش: مارو حلال کنید به خاطر زنگ‌هایی که میزنیم. واقعا پشتیبانی خیلی خوبی دارید که ما هر وقت مشکلی داشتیم شما کمک کردین مارو و گاهی اوقات حتی وقتایی بود که من زنگ زدم شما منزل بودید یا توی ترافیک بودین و با موبایل جواب مارو دادید.
چاپیار: خواهش می‌کنم وظیفه ما بوده است.